Odblaskowe Wakacje Kierowcy Dzieciom

W tym roku postanowiliśmy stworzyć prestiżową akcję, pod tytułem „Odblaskowe Wakacje 2019” Naszym celem jest zebranie jak największej kwoty, którą w całości przeznaczymy na zakup odblaskowych gadżetów dla dzieci.

Każdy z nas w swoim życiu nieustannie dokonuje wyborów. My wybraliśmy pomoc i wsparcie dla najmłodszych.

Kierowcy Dzieciom, czyli grupa kierowców zawodowych (i nie tylko) działa od listopada 2017 roku. Zrzesza już ponad 2300 aktywnych członków. Naszym głównym celem jest pomoc Dzieciom z Wadą słuchu, oraz Dzieciom z Rodzinnych Domów Dziecka i zawodowych Rodzin. Staramy się również pomagać pojedynczym rodziną.

Do naszych sukcesów można zaliczyć: ufundowanie placu zabaw w domu dziecka, zakup kilku sztuk aparatów dla dzieci z wadą słuchu, stworzenie banku aparatów, dostarczenie ciast do domów dziecka podczas świąt Bożego Narodzenia oraz wiele innych spontanicznych akcji. Dzięki naszym małym wielkim sukcesom Polski Traker objął nas swoim patronatem medialnym.

Dlatego idąc za ciosem, chcemy kontynuować nasz sukces, i w tym roku postanowiliśmy zadbać o bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji . Mamy zamiar zakupić gadżety odblaskowe (breloczki,opaski,kamizelki) z naszym logo. Nasi kierowcy rozdadzą  je dzieciom w domach dziecka, w szkołach , i spontanicznie na ulicy czy parkingu.

Dlaczego odblaski?? Ustalmy kilka faktów:

– zaczynają się wakacje, co wiąże się z różnymi wycieczkami, spacerami, późniejszymi powrotami do domów np. z ogniska, a jako kierowcy zawodowi (i nie tylko)  wiemy jak widoczność pieszych A W SZCZEGÓLNOŚCI DZIECI wpływa na bezpieczeństwo na nieoświetlonej drodze czy poboczu

– niewielki odblask może uratować życie, gdyż reflektory samochodu nie oświetlają całej sylwetki pieszego, a jeden mały punkcik zauważony odpowiednio wcześniej daje czas na reakcję dla kierowcy

– prawo o ruchu drogowym (art. 43 ust. 2) nakazuje aby dziecko w wieku do 15 lat po zmierzchu nosiło elementy odblaskowe

– pamiętajmy też o tym, że jeżeli my widzimy nadjeżdżający pojazd to nie koniecznie on widzi nas (widzieć a być widocznym to różnica)

Pierwsza partia w nakładzie 500 sztuk już została ufundowana przez grupę kierowców i jest w trakcie rozdawania w ręce naszych pociech. Ale doskonale wiemy, że to za mało dlatego zakładamy cel na zrzutka.pl i zachęcamy do pomocy i do wpłat.

Chcesz przyłączyć się do akcji i ufundować odblaskowe wakacje dla dzieci skontaktuj się z Arturem ( email: gostekmokotow@gmail.com)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *