W drodze do Mikołaja

“Nadejszła wiekopomna chwila……”

Po długich i spędzających sen z powiek przygotowaniach, wielu godzinach spędzonych na dyskusjach na messengerze i przez telefon nadszedł ten dzień:

18 listopada 2018roku spotkaliśmy się wszyscy w Białymstoku pod siedzibą Konsula Honorowego Finlandii, skąd wyruszyliśmy w drogę do Rovaniemii.

Po prezenty, tam gdzie Mikołaj mieszka Święty.

Publiée par Małgorzata Chełmińska sur Dimanche 18 novembre 2018

Po spotkaniu z konsulem ruszyliśmy w drogę. Cała nasza ekipa ruszyła w drogę Przemek, Adam Borowski, Aneta Kraśniewska, Radosław Radamian Nie, Łukasz Kurzela, Mariusz Wąsewicz, Małgorzata Chełmińska, Klaudia Kazanecka i Krystian Andrzej Wesołowski.

O 5 rano 19 listopada wsiedliśmy w Tallinie na prom EckeroLine. Tam czekały na nas dwie kajuty.

Mega podekscytowana! Mikołaj coraz bliżej. Oto dowód- wypływamy z portu w Tallinie

Publiée par Małgorzata Chełmińska sur Dimanche 18 novembre 2018

W wygodnych warunkach i wyborowym towarzystwie  o godzinie 8:15 dotarliśmy do Helsinek. Ruszyliśmy w dalszą drogę przez Finlandię prosto do Rovaniemi.

O 21:30 dotarliśmy do Rovaniemi, gdzie zatrzymaliśmy się na nocleg.

We wtorek rano o godz. 10:00 spotkaliśmy się z Elfami Mikołaja w Santa Claus Office, żeby omówić szczegóły wieczornego spotkania ze Świętym Mikołajem.

Po spotkaniu udaliśmy się na spacer po Rovaniemi.

Nim się obejrzeliśmy nadeszła 17:00.  Pod siedzibą Świętego Mikołaja spotkaliśmy się zTommi Ollila– fińskim kierowcą firmy Scania Suomi Oy, by pomóc nam zabrać prezenty.

Cóż to było za spotkanie. Po przekroczeniu progu domu Świętego Mikołaja zaczęła się prawdziwa magia. Wszyscy poczuliśmy się jak małe dzieci, byliśmy oczarowani i podekscytowani. Przekazaliśmy Świętemu listy dzieciaków, które zawierały ich gwiazdkowe marzenia. Mikołaj przekazał nam prezenty, które zabraliśmy do Polski. Trafią one do dzieciaków niepełnosprawnych.

O 23:00 ruszyliśmy na przejażdżkę w poszukiwaniu zorzy. Niestety pogoda nam nie dopisała.

W środę rano o 9:00 ruszyliśmy w drogę powrotną, prosto do Helsinek. Dotarliśmy tam ok. 21:00 i wsiedliśmy na prom EckeroLine, którym popłynęliśmy do Tallina w Estonii. O 24:00 zjechaliśmy z promu i ruszyliśmy w dalszą drogę. W Polsce każdy pojechał w swoją stronę.

Rozstaliśmy się pełni wrażeń i wspólnych planów na przyszłość. To była wspaniała przygoda, w czasie której mogliśmy lepiej się poznać.

Do zobaczenia wkrótce na trasie Panowie i Panie Przemek, Adam Borowski, Aneta Kraśniewska, Radosław Radamian Nie, Łukasz Kurzela, Mariusz Wąsewicz, Małgorzata Chełmińska, Klaudia Kazanecka i Krystian Andrzej Wesołowski.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *