Wizyta w Miasteczku Ruchu Drogowego

W ramach akcji Kierowcy Dzieciom podczas Turnusu rehabilitacyjnego Dzieci z wadą słuchu odwiedziły Miasteczko Ruchu Drogowego w ZORD w Koszalinie. Wyjazd do miasteczka był integralną częścią turnusu, w ramach którego dzieci uczą się rozpoznawać znaki i symbole, ale nie tylko te drogowe, ale również werbalne. 

Dzięki  pracownikom ZORD Koszalin dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze.  Dowiedziały się między innymi o trzech wyjątkowych znakach drogowych, które są jednakowe na całym świecie.

Dzięki uprzejmości WOPR dzieci poczuły się na chwilę ratownikami wodnymi i mogły usiąść na  skuter wodny dzięki, któremu ratownicy pomagają potrzebującym na wodzie. ( Dziękujemy Tomaszowi oraz koleżance za poświęcony czas)

Serdeczne podziękowania Kierowcom, którzy pomagają Dzieciom: Agnieszce, Arturowi, Sylwkowi oraz Tomkowi, którzy to wszystko zorganizowali. Dzięki nim dzieci mogły poczuć się przez chwilę kierowcą ciężarówki.

Osobom dorosłym pokazali czym jest “martwe pole” w pojeździe, w których miejscach kierowca nie widzi najbliższego otoczenia pojazdu, a co za tym idzie przechodzących lub stojących bardzo blisko pojazdu pieszych.

Na koniec wizyty w miasteczku dzieci otrzymały wyjątkowe prezenty:

  • Koszulki, które ufundował Artur Czekaj – ZIPTRANS BOBOLICE
  • Odblaskowe prezenty od KIEROWCY DZIECIOM
  • Pamiątkowe długopisy Kierowcy Dzieciom – ufundowane przez Kierowcę Jurka Nowaka
  • Odblaskowe prezenty od ZORD Koszalin
  • Breloczki z maseczką do reanimacji oraz naklejki ufundował WOPR
  • Dorośli otrzymali od WOPR jednorazowe alkomaty

Dzięki KIEROWCOM, którzy przygotowali to spotkanie  Dzieci będą miały BEZPIECZNIEJSZE ODBLASKOWE WAKACJE na drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *