Wizyta w Miasteczku Ruchu Drogowego

W ramach akcji Kierowcy Dzieciom podczas Turnusu rehabilitacyjnego Dzieci z wadą słuchu odwiedziły Miasteczko Ruchu Drogowego w ZORD w Koszalinie. Wyjazd do miasteczka był integralną częścią turnusu, w ramach którego dzieci uczą się rozpoznawać znaki i symbole, ale nie tylko te drogowe, ale również werbalne. 

Dzięki  pracownikom ZORD Koszalin dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze.  Dowiedziały się między innymi o trzech wyjątkowych znakach drogowych, które są jednakowe na całym świecie.

Dzięki uprzejmości WOPR dzieci poczuły się na chwilę ratownikami wodnymi i mogły usiąść na  skuter wodny dzięki, któremu ratownicy pomagają potrzebującym na wodzie. ( Dziękujemy Tomaszowi oraz koleżance za poświęcony czas)

Serdeczne podziękowania Kierowcom, którzy pomagają Dzieciom: Agnieszce, Arturowi, Sylwkowi oraz Tomkowi, którzy to wszystko zorganizowali. Dzięki nim dzieci mogły poczuć się przez chwilę kierowcą ciężarówki.

Osobom dorosłym pokazali czym jest “martwe pole” w pojeździe, w których miejscach kierowca nie widzi najbliższego otoczenia pojazdu, a co za tym idzie przechodzących lub stojących bardzo blisko pojazdu pieszych.

Na koniec wizyty w miasteczku dzieci otrzymały wyjątkowe prezenty:

  • Koszulki, które ufundował Artur Czekaj – ZIPTRANS BOBOLICE
  • Odblaskowe prezenty od KIEROWCY DZIECIOM
  • Pamiątkowe długopisy Kierowcy Dzieciom – ufundowane przez Kierowcę Jurka Nowaka
  • Odblaskowe prezenty od ZORD Koszalin
  • Breloczki z maseczką do reanimacji oraz naklejki ufundował WOPR
  • Dorośli otrzymali od WOPR jednorazowe alkomaty

Dzięki KIEROWCOM, którzy przygotowali to spotkanie  Dzieci będą miały BEZPIECZNIEJSZE ODBLASKOWE WAKACJE na drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *